Kwesta na renowację pomnika płk. J.Byszewskiego - 2019

W roku 2019, po wielu staraniach, udało się doprowadzić do odnowienia pomnika płk. Józefa Byszewskiego – ziemianina, patrioty, dowódcy 1. Pułku Mazurów w powstaniu listopadowym. Pomnik ufundowany przez żonę Pułkownika stoi w reprezentacyjnym miejscu na ogrójcu przy kościele parafialnym. Na koszty związane z renowacją, pracami archeologicznymi i innymi związanymi z ponownym postawieniem pomnika (zabezpieczenie grobu, płyty pod pomnik, trawa) oprócz dotacji złożyły się środki z kwesty. Zbiórka na ten cel została przeprowadzona 28 i 29 września 2019r. (sobota i niedziela) przed i po każdej mszy św. przy kościele Wniebowzięcia NMP w Kłodawie i przy cmentarzu. Wolontariusze rozdawali ulotki z informacjami o zbiórce i z życiorysem Bohatera.
Zebraliśmy 2 695,57 zł., to dobry wynik jak na „nadzwyczajną” zbiórkę towarzyszącą corocznym kwestom przy cmentarzu we Wszystkich Świętych.

Nasi wolontariusze 28-29. września 2019:
Tomasz Barański, Gracjan Barański, Dorota Chrapkowska, Andrzej Chwiałkowski, Elżbieta Dąbrowa, Magdalena Fabiniak, Barbara Gańczyk, Magdalena Godawa, Bartłomiej Grzanka, Marcin Konopiński, Paweł Krysztofowicz, Katarzyna Litke, Adam Maliński, Elżbieta Marciniak, Stanisław Marciniak, Piotr Michalak, Ewa Mroczkowska-Rosiak, Grażyna Niewiarowska, Ireneusz Niewiarowski, Ewa Ochędalska, Anna Prętkiewicz, Ewa Sadowska-Waga, Grzegorz Siwiński, Dorota Sylwestrzak, Aneta Zielińska, Maja Zielińska.